Co można obstawiać w F1? Jaką ofertę mają bukmacherzy?

Od kiedy do Formuły 1 ponownie dołączył Robert Kubica, Polacy znowu mocniej zainteresowali się tym sportem. Niestety, nasz rodak jak na razie spisuje się kiepsko. Nie chodzi jednak o jego umiejętności, które cały czas są naprawdę wysokie. Po prostu Robert Kubica ma kiepski bolid, a w tym sporcie marka robi kolosalne znaczenie. Powrót Polaka do F1 spowodował jednak, że bukmacherzy rozszerzyli ofertę zakładów na tę dyscyplinę. Co można typować w trakcie każdego kolejnego weekendu wyścigowego (odbywają się one zazwyczaj co 2 tygodnie w sezonie)?

obstawianie formuły jeden w zakładach bukmacherskich
Co można obstawiać typując F1? Jaką ofertę posiadają bukmacherzy w Polsce?

Obstawianie na kto wygra cały wyścig?

Można oczywiście postawić, kto wygra konkretne zawody. Tak jak już zostało wspomniane, duże znaczenie mają nie tylko umiejętności kierowcy, ale być może przede wszystkim model bolidu. W tym momencie na topie jest Lewis Hamilton. Anglik zmierza po kolejny w karierze tytuł Mistrza Świata. Jest raczej mało prawdopodobne, aby ktokolwiek mógł mu zagrozić. Zwłaszcza, że Lewis Hamilton to kierowca numer 1 w stajni Mercedesa. Na drugim miejscu z teoretycznie nie tak dużą stratą znajduje się jego kolega z zespołu, czyli Fin Valtteri Bottas. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, że stajnia będzie mogła wpłynąć na to, kto wygra, to na pewno szefowie postawią na bardziej medialnego Brytyjczyka. Mercedes jest daleko przed innymi bolidami.

Na najniższym stopniu podium w tym momencie znajduje się Niemiec Sebastian Vettel. Już teraz można jednak powiedzieć, że zawodnik Ferrari nie ma większych szans na dogonienie Brytyjczyka oraz Fina. Nic więc dziwnego, że osoby, które grają typy na wygrane w zawodach Formuły 1 najczęściej decydują się właśnie na Lewisa Hamiltona. Można też zaryzykować i postawić pieniądze na Valtteriego Bottasa – szczególnie, jeśli reprezentantowi Finlandii będzie dobrze szło na treningach oraz w kwalifikacjach. Typowanie na innych zawodników to już naprawdę spore ryzyko. W tym sezonie tylko raz zdarzyło się tak, że na najwyższym stopniu podium nie stanął kierowca Mercedesa. Za sobą mamy już natomiast 6 wyścigów. Co ciekawe, pięciokrotnie kierowcy Mercedesa zajmowali pierwsze oraz drugie miejsce.

bukmacher z polski betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Jacy zawodnicy zostaną sklasyfikowani?

Analizując ofertę legalnych bukmacherów na wyścigi Formuły 1 można też zauważyć inne ciekawe warianty. Zawodnicy mają szansę typować m.in. to, który kierowca zostanie sklasyfikowany. Co to oznacza? Jeśli wcześniej nie graliście nic z tej kategorii, to możecie mieć pewne wątpliwości. Aby kierowca był sklasyfikowany, musi po prostu dojechać do mety. Może to zrobić nawet kilka minut po triumfatorze. Zazwyczaj kursy na to, że bolid zostanie sklasyfikowany są dużo niższe niż na opcję przeciwstawną – oznaczającą brak klasyfikacji. Kiedy ten drugi wariant wchodzi w życie? Jeśli np. kierowca uszkodził bolid i nie jest w stanie kontynuować jazdy. Czasami zawodnik stracił panowanie nad swoim pojazdem. Jeśli wjedzie w jakieś boczne elementy toru, to także często potem nie ma możliwości kontynuowania dalszej jazdy – ze względu na uszkodzenia.

Czasami zdarzają się też kolizje pomiędzy zawodnikami na torze. Ktoś może komuś uszkodzić bolid. Najwięcej przypadków braku sklasyfikowanych zawodników jest w takich wyścigach, które wiążą się z nie do końca dobrymi warunkami atmosferycznymi. Czasami dzieje się też tak, że kierowcy zaczynają wyścig przy mocno grzejącym słońcu. W jego trakcie, ponieważ takie zawody zazwyczaj trwają kilkadziesiąt minut, pogoda może ulec zmianie. Wówczas opony mogą nie mieć odpowiedniej przyczepności. Wtedy łatwiej natomiast o wypadnięcie z toru. Nikomu tego oczywiście nie życzymy, ale jeśli ktoś chce grać takie zakłady, to musi analizować wyżej wymienione czynniki.

legalny bukmacher betclic
Bukmacher Betclic w Polsce – Kod promocyjny na bonus

Kto będzie lepszy w parze?

Legalni bukmacherzy wystawiają również – na wyścigi Formuły 1, a także na treningi, kwalifikacje – zakłady typu h2h. O co tutaj chodzi? Po prostu trzeba wytypować, który kierowca będzie lepszy w parze. Często bukmacherzy zestawiają ze sobą kierowców z jednej stajni. Można zatem typować, czy lepszy będzie Anglik Lewis Hamilton czy reprezentant Finlandii Valtteri Bottas. Jak analizować tego typu zdarzenia? Każdy hazardzista musi brać pod uwagę pozycję kierowcy w zespole. Lewis Hamilton ma na pewno wyższą niż reprezentant Finlandii.

Jeśli gracie zakłady typu h2h na wyścigi, to trzeba uwzględnić wyniki w kwalifikacjach oraz na treningach. Trzeba też brać pod uwagę konkretny tor. Jeśli np. Lewis Hamilton wywalczył sobie pole position na torze, gdzie bardzo trudno jest wyprzedzać, to jest duże prawdopodobieństwo, że Anglik dojedzie do samego końca na tej lokacie. Jeśli natomiast tor sprzyja wyprzedzaniu, to wtedy w większym stopniu można pokusić się o granie na niespodzianki.

Nie brakuje zakładów długoterminowych na Formułę 1

Jest wiele zakładów, które pojawiają się przed każdym weekendem wyścigowym. Chodzi o treningi, kwalifikacje, jak i same niedzielne zawody. Nie brakuje również zakładów długoterminowych. Można wytypować, który zawodnik będzie Mistrzem Świata, ale nie tylko. Legalni bukmacherzy stawiają również zakłady dotyczące najlepszej stajni – już teraz można w ciemno obstawiać, że będzie to Mercedes.

Bukmacher

Najlepszy w Polsce bukmacher może poszczycić się ogromną ilością aktywnych graczy, którzy obstawiają mecze piłki nożnej, tenisa czy też esportu. STS, Fortuna, Betclic to najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce. Oferują graczom darmowe promocje i bonusy bez depozytu.

Related Articles

Back to top button