Wybór bukmachera na początku przygody z bukmacherką

Przed rozpoczęciem przygody z obstawianiem zakładów bukmacherskich, pierwszą decyzją jaką musimy podjąć jest wybór legalnego bukmachera w Polsce, który spełni nasze wymagania. Na polskim rynku mamy do dyspozycji dużo firm bukmacherskich, ale tak naprawdę tylko garstka jest godna uwagi. Co wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy bukmacherskiej?

początki w przygodzie bukmacherskiej
Porady dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich

Wybór legalnego bukmachera jest bardzo ważny

Wszyscy legalni w Polsce bukmacherzy kuszą nas bonusami powitalnymi oferując nam 500, 1000, a nawet 1200 PLN na start. Brzmi to bardzo fajnie, ale przed założeniem konta koniecznie przeczytajmy regulamin, aby upewnić się jakie są wymagania dotyczące obrotu bonusem oraz jakie minimalne kursy muszą zawierać kupony, aby wliczały się do tego obrotu. Nic nam po wysokim bonusie skoro warunki do spełnienia będą bardzo trudne do wykonania lub nawet niewykonalne.

Część bukmacherów wymaga trzykrotnego obrotu bonusem, a niektórzy nawet sześciokrotnego. Przed zarejestrowaniem się sprawdźmy też ofertę bukmachera, kursy oraz metody płatności. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się założenie kont u kilku bukmacherów, ale jeżeli nasz bankroll jest ograniczony to zdecydujmy się na jednego, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

bukmacher sts bonus za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Mniej oznacza więcej

Starajmy się obstawiać kupony z jak najmniejszą liczbą wydarzeń. Powód jest bardzo prosty – im więcej wydarzeń na kuponie, tym większe prawdopodobieństwo, że zakład okaże się przegranym. Dlatego wybierajmy od jednego do maksymalnie trzech wydarzeń. Typerzy regularnie zarabiający na bukmacherce, obstawiają zazwyczaj pojedyncze spotkania, czyli tak zwane single. To samo tyczy się obstawianych dyscyplin sportowych. Nie obstawiajmy wszystkiego jak leci. Wybierzmy jeden czy dwa sporty, w których najlepiej się czujemy i na nich się przede wszystkim skupiajmy. Jeżeli nie znasz się na koszykówce i nie kojarzysz przynajmniej połowy zespołów to lepiej odpuść to sobie.

Najpopularniejszym sportem jest piłka nożna i właśnie na temat meczów w tej dyscyplinie, w internecie możemy znaleźć najwięcej przydatnych informacji jak chociażby to kto jest aktualnie kontuzjowany i nie może zagrać w meczu. Kolejną ważną rzeczą jest nie stawianie zakładów na „pewniaki”. Obstawiajmy tylko wartościowe zakłady. Aby osiągać zyski powinniśmy grać valuebet’y. Umiejętność wyszukiwania takich zakładów przybliży nas do wygrywania z bukmacherem i zarabiania pieniędzy. Jeżeli w ofercie bukmachera aktualnie nie ma interesujących spotkań z dobrymi kursami, odpuśćmy sobie. Nie obstawiajmy zakładów na siłę. Nie musimy przecież obstawiać kuponów codziennie. Pamiętajmy – nie ilość, tylko jakość zakładów jest najważniejsza.

legalny bukmacher betclic
Bukmacher Betclic w Polsce – Kod promocyjny na bonus

Pogodzenie się z porażką to czynnik kluczowy

Kiedy idzie nam dobrze i wygrywamy kupon za kuponem stajemy się zbyt pewni siebie. Wiadomo, że nic nie trwa wiecznie i musi przyjść w końcu słabszy okres. Po przegranym kuponie, nie obstawiajmy od razu kolejnego na zasadzie „muszę się odegrać”. Nie prowadzi to do niczego dobrego, ponieważ w tym momencie zazwyczaj nie myślimy racjonalnie.

Lepiej oswoić się z porażką i spokojnie poczekać na kolejną szansę. Czasem dobrze nam może też zrobić krótka przerwa od gry. Wracając do racjonalnego myślenia – nigdy nie grajmy kuponów po alkoholu. Wiadomo, że wtedy jesteśmy skłonni do podejmowania ryzykownych decyzji. Alkohol pozbawia nas zdrowego rozsądku i oceny sytuacji.

Stawkowanie kuponów z głową

Przede wszystkim ustalmy jaki mamy budżet przeznaczony na grę u bukmachera. Rozsądne stawkowanie jest kluczem do sukcesu. Nigdy nie grajmy „va bank”. Starajmy się odpowiednio dobierać stawkę do danego zdarzenia i ryzyka jakim jest ono obarczone. Musimy umiejętnie zarządzać swoim bankrollem. Przyjęło się, że maksymalna stawka pojedynczego zakładu nie powinna przekraczać 5% naszego depozytu.

Analiza spotkań

Nie obstawiajmy zakładów w ciemno. Przed postawieniem kuponu przeanalizujmy dokładnie dane wydarzenie. W miarę możliwości starajmy się sprawdzać informacje o aktualnej formie zespołów oraz kontuzjach i kartkach piłkarzy. Niektóre drużyny są uzależnione od jednego gracza, dlatego upewnienie się czy aby na pewno nie jest kontuzjowany, jest bardzo ważne.

Bukmacher

Najlepszy w Polsce bukmacher może poszczycić się ogromną ilością aktywnych graczy, którzy obstawiają mecze piłki nożnej, tenisa czy też esportu. STS, Fortuna, Betclic to najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce. Oferują graczom darmowe promocje i bonusy bez depozytu.

Related Articles

Back to top button