Kiedy grać na overy 2.5 w spotkaniach piłkarskich?

Wyboru (pod kątem dostępnych zakładów) jest naprawdę sporo w renomowanych firmach bukmacherskich w Polsce. Fani piłki nożnej, którzy obstawiają zakłady sportowe często typują m.in. overy 2.5. Kiedy taki zakład rzeczywiście ma jednak rację bytu i czy na tym można zarobić realną kasę?

jak grać over under u bukmachera
Jak grać over / under 2.5 u bukmacherów?

Jakie ligi wybrać do obstawiania over / under?

Aby systematycznie wygrywać na takich zakładach, trzeba się do wszystkiego bardzo dokładnie przygotować… Ważny jest wybór danej ligi. W Polskich firmach bukmacherskich jak STS czy Superbet ogólnie opcji jest pod dostatkiem. Wszak można grać nie tylko najbardziej popularne rozgrywki, ale również te znacznie mniej znane szerszej publiczności. Należy dokładnie zastanowić się, jakie rozgrywki będą tutaj ogólnie najlepszym wyborem. Coraz więcej osób korzysta z pomocy bardzo dokładnych statystyk.

Dlaczego jest to jednak dobre rozwiązanie? Dzięki nim dowiesz się, gdzie statystycznie tych goli pada najwięcej. Jest chyba jasne, że na skutek tego będziesz miał o wiele większe szanse na systematyczne wygrywanie na zakładach. Należy ogólnie omijać takie ligi, gdzie pada więcej underów niż overów. Dobrze jest również być ostrożnym grając rozgrywki, w których pada stosunkowo mało BTS-ów. Na co się zaś decydować? To jasne. Wybieraj rozgrywki, gdzie tych goli jest stosunkowo najwięcej. Sprawdzaj jednak nie tylko jeden sezon (w tej materii). Najlepiej, by konkretna tendencja utrzymywała się od kilku kampanii. To także ma bowiem znaczenie. Będziesz miał bowiem pewność, że w konkretnych rozgrywkach na ogół pada sporo trafień, a jeden sezon nie był tylko i wyłącznie tak zwanym „wypadkiem przy pracy”.

Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze jest tutaj istotne? Na pewno to, by decydować się na ligi znane jak Serie A, Bundesliga czy Premier League. Omijaj rozgrywki kompletnie niszowe. Tam bowiem pada stosunkowo sporo niespodzianek. Jeśli zaś zdecydujesz się na poważne typowanie piłkarskie (gdzie statystycznie trafień nie brakuje), to będziesz miał naprawdę spore szanse na zanotowanie zwycięstwa na konkretnym kuponie.

Obstawiasz over 2/5? Na jakie drużyny stawiać?

Wybór odpowiednich rozgrywek to połowa sukcesu. W drugiej kolejności trzeba zaś zdecydować się na optymalne drużyny do grania na overy 2.5. Tutaj też nie można stawiać bowiem na ekipy pierwsze z brzegu. Bez dokładnej analizy konkretnego tematu. Od czego zatem zacząć? Przeanalizuj wyniki danego klubu z obecnego sezonu. Sprawdź również, jak to wyglądało w poprzedniej kampanii. Jeśli konkretny zespół już od jakiegoś czasu gra ofensywnie, to jest to bardzo dobry znak. Istotna jest osoba samego szkoleniowca. Są trenerzy nastawieni na atak. Inni zaś przede wszystkim murują dostęp do własnej bramki.

kod promocyjny betfan
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Warto zatem dokładnie zapoznać się z danym szkoleniowcem pod tym właśnie względem. Pamiętaj, by sprawdzać statystyki pod kątem spotkań domowych lub wyjazdowych (w zależności od danej potyczki). Tak samo weryfikuj rywali. Najlepiej, by spotkały się ze sobą dwie ekipy nastawione ofensywnie. Wtedy bowiem gole mogą padać z obu stron. Alternatywą dla overa 2.5 jest zaś w takim położeniu BTS (obie strzelą). Nie zapominaj o sprawdzeniu przewidywanych składów. Absencja najlepszego strzelca, asystenta itp. ma bowiem w tym aspekcie kolosalne znaczenie, prawda?

W jakich spotkaniach zazwyczaj nie brakuje goli?

Są potyczki, w których można oczekiwać stosunkowo sporej ilości goli. Tam można zatem z czystym sumieniem grać na over 2.5. Kiedy tak się jednak dzieje? Czasami jedni i drudzy mają naprawdę o co grać (szczególnie ma to miejsce pod koniec sezonu). Załóżmy, że gospodarze rywalizują właśnie w tym momencie o europejskie puchary. Tymczasem goście walczą o zachowanie ligowego bytu. Warto dokładnie sprawdzić tabelę. Jeśli jedni i drudzy będą chcieli grać o komplet punktów (a zazwyczaj są to ekipy lepiej radzące sobie w ofensywie niż defensywie), to typ na over 2.5 jak najbardziej ma sens.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Kiedy jeszcze się na coś takiego właśnie zdecydować? Jedna z drużyn musi pokonać rywali minimum dwoma golami, aby zająć wymarzone miejsce w tabeli (zapewniające np. europejskie puchary w przyszłej kampanii)? W takiej sytuacji również nie powinno brakować goli. Wszak ten klub najprawdopodobniej od samego początku ruszy na swoich rywali. Ci z kolei będą mieli swoje szanse po kontratakach itd.

Jaką fazę sezonu sobie odpuścić?

Kiedy obstawanie na overy 2.5 nie będzie do końca dobrym pomysłem? W początkowej fazie danego sezonu. Wtedy bowiem trudno przewidzieć, jak przystąpią do nowej kampanii konkretne kluby. Warto być zatem ostrożnym. Pamiętaj zaś, że rezultaty z potyczek sparingowych nie mają do końca przełożenia na to, jak dana ekipa będzie prezentowała się w konfrontacjach o ligowe punkty.

Warto zatem odczekać minimum kilka kolejek, a dopiero potem przystąpić do działania. Oczywiście po wykonaniu bardzo dokładnej analizy. Kiedy jeszcze trzeba uważać z odważnymi typami? Koniec sezonu to czasami również loteria. Szczególnie jeśli grają ze sobą dwie drużyny, które o nic już tak naprawdę nie rywalizują. Wtedy takie kluby przeważnie występują w mocno zmienionych składach. Trudno zaś przewidzieć, jak roszady wpłyną na postawę w ofensywie i defensywie. Takich potyczek również zatem byśmy nie ruszali.

Bukmacher

Najlepszy w Polsce bukmacher może poszczycić się ogromną ilością aktywnych graczy, którzy obstawiają mecze piłki nożnej, tenisa czy też esportu. STS, Fortuna, Betclic to najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce. Oferują graczom darmowe promocje i bonusy bez depozytu.

Related Articles

Back to top button