Jak obstawiać zakłady na kolarstwo?

Kolarstwo ma wielu zwolenników. Także w Polsce. Aktualnie najbardziej rozpoznawalnym kolarzem w naszym kraju jest Rafał Majka. Zawodnik z Małopolski ma już na swoim koncie medal Igrzysk Olimpijskich, a na co dzień jeździ w bardzo utytułowanej grupie o sporem potencjale. Jakie zakłady można zaś obstawiać w ramach tej dyscypliny? Co trzeba wziąć pod lupę, żeby typowanie było zazwyczaj skuteczne?

jak obstawiać kolarstwo u bukmachera
Jak obstawiać kolarstwo u bukmacherów online?

Co można obstawiać w kolarstwie?

Dużo osób obstawia triumfatora całego wyścigu. W ciągu roku kalendarzowego ważnych wydarzeń tego typu nie brakuje. To np. Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta Espana… W Polsce najbardziej znanym wyścigiem jest natomiast Tour de Pologne. To impreza cykliczna organizowana przez Czesława Langa. Gracze mogą typować nie tylko triumfatora całego wyścigu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postarać się przewidzieć, kto będzie najlepszy na poszczególnym etapie.

Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze oferują firmy bukmacherskie w tym temacie? Można również grać, kto będzie najlepszy w konkretnej klasyfikacji. Nie tylko Generalnej. Kolarstwo u bukmacherów jest dość popularne. Chodzi bowiem np. o najlepszego górala, sprintera itp. Takie zakłady dodatkowe są przede wszystkim oferowane biorąc pod uwagę najważniejsze wyścigi. Bardzo popularne są również typy h2h. Krótkoterminowe oraz długoterminowe, które można obstawiać w STS czy Superbet. Te pierwsze dotyczą poszczególnego etapu. Zakłady długoterminowe odnoszą się natomiast do całego wyścigu oraz końcowych pozycji w klasyfikacji generalnej.

Typy kolarzy

W takim razie jak obstawiać kolarstwo? Zależy Ci na tym, żeby nie tylko inwestować, ale także wygrywać na tym pieniądze? Na pewno trzeba zweryfikować to, jaki jest typ konkretnego wyścigu. Zazwyczaj koniec końców największe szanse na zwycięstwo mają tak zwani górale. Są to liderzy swoich drużyn. To kolarze o największej wydolności. Warto zauważyć, że to na nich tak naprawdę pracuje cała drużyna. Nawet kosztem swoich indywidualnych osiągnięć. Jeśli chodzi o poszczególne etapy, to trzeba bardzo dokładnie sprawdzić np. ilość kilometrów, to czy etap jest płaski itp.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ogólnie wyróżniamy trzy typy kolarzy, którzy jeżdżą w zawodowej elicie. To m.in. fachowcy od etapów górskich. To wspomniani już górale. Nie brakuje również sprinterów. Oni najlepiej sprawdzają się na pierwszych, płaskich etapach. W literaturze można również spotkać się z kolarzami, którzy są uważani za wyjątkowo uniwersalnych. Nie mają oni wybitnych zdolności biorąc pod uwagę sprinty, czy jazdę po górach. Są jednak na tyle elastyczni, że tak naprawdę nigdy nie można ich do końca skreślać.

Potencjał drużyny

Analizując typy związane z kolarstwem szosowym nie można zapominać o tym aspekcie. Najlepsze ekipy mogą przez cały etap lub nawet wyścig bardzo pieczołowicie pracować na sukces swoich liderów. Dużo słabsze teamy nie są w stanie natomiast utrzymać odpowiedniego poziomu pod tym katem. Najlepsze zespoły np. w krótkim czasie – kolokwialnie pisząc – kasują ucieczki itd. Czuwają, aby liderowi nie stała się żadna krzywda. Nie powinno zatem dziwić, że największe wyścigi są wygrywane przez liderów drużyn o najwyższym potencjale.

Bukmacher

Najlepszy w Polsce bukmacher może poszczycić się ogromną ilością aktywnych graczy, którzy obstawiają mecze piłki nożnej, tenisa czy też esportu. STS, Fortuna, Betclic to najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce. Oferują graczom darmowe promocje i bonusy bez depozytu.

Related Articles

Back to top button