Nielegalni bukmacherzy w Polsce – grać czy nie?

Nielegalni bukmacherzy w dalszym ciągu próbują oferować usługi graczom z Polski. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż zarówno nielegalni bukmacherzy jak i ich klienci mogą być pociągnięci do surowej odpowiedzialności karnej. Kara dla gracza może wynieść kwotę zakładu oraz wpłacony depozyt. W niektórych przypadkach wymierzane są również grzywny w wysokości przeszło 700 tysięcy złotych! Obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów naprawdę się nie opłaca. Oto kompendium wiedzy na temat nielegalnych firm bukmacherskich w Polsce. 

Nielegalni bukmacherzy w Polsce
Nielegalni bukmacherzy online w Polsce 2021

Które firmy bukmacherskie są w Polsce nielegalne? 

Od kilku lat obowiązują w naszym kraju nowe zasady dotyczące obstawiania zakładów bukmacherskich. Wprowadzono wtedy nowelizację ustawy antyhazardowej. Nałożyła ona na działające w Polsce firmy bukmacherskie nowe obowiązki oraz rygorystyczne obostrzenia. Aby móc być legalnym bukmacherem, konieczne było uzyskanie specjalnej licencji od Ministerstwa Finansów. Zdecydowana większość nielegalnych firm bukmacherskich nie chciała jednak zgodzić się na nowe zasady funkcjonowania na polskim rynku. Pewna część bukmacherów całkowicie wycofała się z polskiego rynku, a inni postanowili o świadczeniu usług w Polsce w sposób nielegalny. 

Za korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich mogą nam grozić bardzo surowe konsekwencje prawne. Za grę u takiego bukmachera możemy otrzymać karę w wysokości osiągniętej wygranej i wpłaconego depozytu. Mało tego, w niektórych przypadkach może być nawet zasądzona grzywna w wysokości przeszło 700 tysięcy złotych. Oczywiście, nielegalni bukmacherzy przyciągają do siebie graczy atrakcyjnymi promocjami oraz wysokimi kursami. Mogą to robić, ponieważ nie muszą płacić podatku do urzędu skarbowego. 

Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Wśród najpopularniejszych nielegalnych firm bukmacherskich znajdują się takie podmioty jak Bet365, Betano, William Hill, SportingBet, Unibet, ComeOn!, OddsRing, Redbet, Titanbet czy Ladbrokers. Korzystanie z ich usług jest zabronione – warto o tym pamiętać. 

Legalni bukmacherzy muszą potrącać podatek 

Wiele osób tęskni za nielegalnymi bukmacherami, ponieważ oferowali oni wyższe kursy oraz nieco atrakcyjniejsze promocje. Mogli działać w taki sposób, ponieważ nie opłacali należnych podatków na rzecz skarbu państwa. Wszystkie firmy bukmacherskie online, które świadczą swoje usługi w Polsce w sposób zgodny z przepisami prawa, muszą odprowadzać podatek w wysokości 12%. Jest on oczywiście przerzucany na graczy i odciągany od ich wygranych. Kwota podczas stawiania kuponu jest pomniejszana o ten procent. Nie ma się zatem co dziwić niektórym graczom, którzy bardzo pozytywnie wspominają czasy przed znowelizowaniem tej ustawy, ponieważ wówczas nie byli obciążani żadnymi dodatkowymi kosztami. Na szczęście zdają sobie sprawę z tego legalne firmy bukmacherskie i przygotowują dla swoich użytkowników coraz atrakcyjniejsze propozycje. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Mnóstwo legalnych firm bukmacherskich jak Betfan ma dla swoich graczy promocję pt. „gra bez podatku”. Pod tym względem najlepsza jest propozycja firmy bukmacherskiej Totolotek. W tej chwili ma on promocję na bonus w wysokości 14%, więc jest ona większa od obowiązującego podatku, który wynosi 12%. To daje nam 2% dodatkowego bonusu do wygranego zakładu. Także firma bukmacherska Superbet ma specjalne propozycje dla swoich użytkowników o nazwie Happy Hour, obowiązuje ona cztery razy w tygodniu. Wśród firm bukmacherskich mających promocję na grę bez podatku znajduje się także LV BET, Fortuna oraz Betclic. U tego ostatniego bukmachera można otrzymać 14 bądź nawet 20% ekstra. 

Bukmacher

Najlepszy w Polsce bukmacher może poszczycić się ogromną ilością aktywnych graczy, którzy obstawiają mecze piłki nożnej, tenisa czy też esportu. STS, Fortuna, Betclic to najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce. Oferują graczom darmowe promocje i bonusy bez depozytu.

Related Articles

Back to top button