Jak typować kolarstwo u Polskich bukmacherów?

Kolarstwo to jedna z dyscyplin, które mogą być swobodnie typowane na stronach internetowych bukmacherów w Polsce. Co konkretnie jest jednak do dyspozycji typerów i czy można na tym zarobić? Na jakie czynniki zwracać uwagę analizując ten właśnie kolarstwo?

jak typowac kolarstwo u bukmachera
Czy obstawianie kolarstwa może być opłacalne?

Co można obstawiać w kolarstwie?

Oczywiście, zakładów na kolarstwo jest o wiele mniej w porównaniu do innych dyscyplin sportowych jak na przykład typowanie piłki nożnej, tenisa ziemnego itp. W sezonie, kiedy rozgrywane są najważniejsze wyścigi, firmy bukmacherskie nie zapominają jednak o sympatykach tej dyscypliny. Większość osób lubi jeździć na rowerze. Nawet amatorskie spędzanie czasu – w ten sposób – bardzo pomaga nam cieszyć się dobrym zdrowiem. W Polsce buduje się coraz więcej szlaków rowerowych itp.

W firmach bukmacherskich jest zaś rok po roku kalendarzowym coraz więcej zakładów do obstawiania. Np. długoterminowych. Gracze, którzy są zainteresowani tą ofertą mogą m.in. postarać się przewidzieć, który kolarz okaże się najlepszy w czasie całego wyścigu. Najpopularniejsze z nich to zaś Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espana, czy Tour de Pologne (trzeba podkreślić, że nasza impreza też jest bowiem zaliczana do kolarskiej Ligi Mistrzów). Jeśli jesteśmy przy zakładach długoterminowych, to można również typować wyznaczone przez bukmacherów internetowych pary h2h. To nie wszystko.

Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Aby zwiększyć zainteresowanie kolarstwem, pojawiają się coraz to nowsze klasyfikacje poboczne. Najważniejsza jest oczywiście cały czas generalka. Można jednak typować, kto będzie najlepszym sprinterem, góralem itp. Trzeba zauważyć, że zakłady długoterminowe nie są łatwe do typowania. Przeważnie jest bowiem minimum kilku kolarzy, którzy mają szanse na końcowy triumf. Z kolei pary h2h są tak dobierane, aby potencjał obu zawodników być mniej więcej podobny. Można też obstawiać typy krótkoterminowe w Betfan online. Są one związane np. z pojedynczym etapem. Co jest do obstawiania? W przypadku najbardziej popularnych wyścigów można m.in. zagrać, kto będzie najlepszy, kto stanie na podium, jaka będzie przewaga triumfatora itp. Oczywiście, w tym przypadku również nie brakuje par h2h.

Rodzaj etapu

Na czym najbardziej skupić się typując kolarstwo? Są osoby początkujące, które zbyt mocno ufają faworytom. Pamiętaj, że taki kolarz może zaś wygrać tylko jeden etap (na kilka lub kilkanaście) i to… będzie wystarczające do finalnej wiktorii w Klasyfikacji Generalnej. Nie jest tak, że faworyci wygrywają etap za etapem. Ostatnio, w naszym kraju, zawodnicy ścigali się w ramach Tour de Pologne. Ostateczny triumfator rodzimej imprezy, organizowanej przez Czesława Langa, wygrał tylko jeden z pięciu etapów. To wystarczyło mu do osiągnięcia i tak bardzo dużej przewagi w klasyfikacji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli chodzi o wyścigi składające się z kilku, kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu etapów, to główny faworyt przeważnie wygrywa maksymalnie kilka z nich. Teoretycznie może nawet zdarzyć się tak, że… nie będzie najlepszy na żadnym poszczególnym etapie, ale po zsumowaniu wszystkich czasów, bonifikat itd. okaże się bezkonkurencyjny w Klasyfikacji Generalnej. Trzeba zatem na pewno skupić się – w czasie typowania – na rodzaju danego etapu.

Przeważnie wielkie, najbardziej znane klasyki składają się z etapów przeznaczonych dla sprinterów i tych górskich. Jeśli chodzi o te pierwsze, to zazwyczaj sprawa (odnośnie zwycięstwa) rozstrzyga się na kilkadziesiąt metrów przed metą. Z tłumu finiszujących kolarzy wyłaniają się najlepsi, którzy są dobrze rozprowadzeni przez pozostałych członków ekipy i wiedzą, kiedy zaatakować.

Etapy górskie to zupełnie inna bajka. W tym przypadku trzeba wykazać się niezwykłą wydolnością i wytrzymałością organizmu. Często przewaga najlepszych nad całym peletonem wynosi nawet kilka minut. Typując w STS rozstrzygnięcia na danym etapie trzeba zatem wiedzieć, jaki jest jego rodzaj i postawić na zawodników, którzy ze względu na charakterystykę swojej jazdy będą liczyli się w największym stopniu.

Pozycja w drużynie

Drużyny kolarskie wystawiają na wyścigi po kilku kolarzy. Z jednej strony jest to sport indywidualny. Może się wydawać, że każdy pracuje wyłącznie na swój wynik. Jest to jednak mylące. Z drugiej strony kolarstwo, w obecnym wydaniu, ma dużo wspólnego z wypełnianiem założeń taktycznych dla danego teamu. Pamiętaj, że najważniejszy w drużynie jest zawsze lider. To na niego będą pracować pozostali członkowie.

bukmacher z polski betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Warto mieć świadomość, kto pełni taką funkcję w danej ekipie. Trzeba bowiem wiedzieć, że wszelkie działania na trasie będą wykonywane w taki sposób, aby ułatwić temu kolarzowi odniesienie sukcesu. W związku z tym na etapach sprinterskich drużyna będzie pracowała na najlepszego sprintera. Na etapach górskich na najlepszego górala; tak jest dosłownie w każdym teamie.

Jaka jest najważniejsza impreza dla danego kolarza?

Przed typowaniem dobrze jest dowiedzieć się, jaka jest główna impreza dla danego zawodnika. Jeśli bowiem kolarz szykuje szczyt formy np. na Tour de France, to we wcześniejszych wyścigach raczej nie pokaże pełni swoich możliwości. Może zatem przegrać z rywalem o mniejszym potencjale, ale przygotowującym się przede wszystkim na tę konkretną imprezę. Trzeba być zatem uważnym; szczególnie grając zawody o mniejszej randze.

Bukmacher

Najlepszy w Polsce bukmacher może poszczycić się ogromną ilością aktywnych graczy, którzy obstawiają mecze piłki nożnej, tenisa czy też esportu. STS, Fortuna, Betclic to najbardziej popularni bukmacherzy w Polsce. Oferują graczom darmowe promocje i bonusy bez depozytu.

Related Articles

Back to top button